Školní vzdělávání

PUTOVÁNÍ SE SLUNÍČKEM

 

Představujeme vám náš školní vzdělávací program „Putování se sluníčkem“. Sluníčko nás bude provázet po celý rok.

 

Navštíví nás „Podzimní skřítek“, který nás seznámí s novým prostředím, hračkami a poznáme nové kamarády. Když se nám bude hodně stýskat po mamince, zabaví nás hrou, pohádkami, kreslením, aby se nám ve školce líbilo.

Se skřítkem a sluníčkem se podíváme, co se děje na zahrádce, co se stalo se stromy, jak je v “Šípkovém království“ a co nám přinesl barevný podzim.

 

Sluníčko už tolik nehřeje a vlády se ujímá „Paní Zima“. Přijde k nám Mikuláš a poznáme, že s čerty nejsou žerty. Venku je zima, ale my se těšíme na Vánoce. Vyzdobíme si školku, budeme si o Vánocích povídat, poznáme vánoční zvyky a vyrobíme dárečky. Také nezapomeneme na ptáčky a zvířátka v lese. Sluníčko nám poradí, jak se máme oblékat a hrát si venku, aby k nám nepřišla protivná chřipka, kašel a rýma. Rádi si zadovádíme ve sněhu, postavíme sněhuláky, svezeme se na bobech, ale pak rychle do tepla, kde na nás čekají pohádky za pecí.

 

Sluníčko se začne smát a probudí „Jarní vílu“. Budeme poznávat, jak začíná jaro, co je nového u zvířátek, oslavíme svátky jara. Zahrajeme si na malé zahradníky, budeme se dívat, co všechno se změnilo kolem nás a jak všechno kvete. Oslavíme Den Země, Den matek a na zahradě se roztančí samé malé čarodějnice.

 

Sluníčko se kutálí“ a za chvíli budou prázdniny. My se ještě zastavíme na stezkách Ferdy Mravence, uděláme si slavnosti v trávě a uvidíte co známe, co umíme a co jsme se naučili za celý rok.

Své sportovní dovednosti si změříme ve Sportovních hrách MŠ. Na závěr školního roku pojedeme na výlety, zajezdíme si na koníčkách, strávíme „Noc v MŠ s pohádkou“, uspořádáme slavnostní pasování školáků a pak hurá na prázdniny.